PRACA PLAY forum, dyskusje, rozmowy
Rozwinięcie kompetencji zawodowych, umiejętności specjalistycznych i organizacyjnych, to tylko niektóre z korzyści studiów II stopnia, jakie wymieniają absolwenci studiów magisterskich na Politechnice Krakowskiej. Dzięki możliwościom poszerzenia wiedzy zdobytej na studiach inżynierskich, absolwenci Politechniki Krakowskiej doskonale radzą sobie na rynku pracy. Badania uczelnianego Biura Karier pokazują, że ukończenie studiów II stopnia sprzyja znalezieniu pracy w zawodzie. Wśród absolwentów studiów magisterskich na PK aż 93,3 proc.
października Inżynierskie Targi Pracy PK. Przedstawiciele różnych branż będą czekać na studentów
Po wykonaniu tego remontu most będzie można bezpiecznie użytkować. Jak długo będzie jeszcze zdatny do użytku? Czego wymaga teraz, a czego w dłuższej perspektywie? W przestrzeni publicznej, w wypowiedziach przedstawicieli władz Krakowa, pojawiły się informacje, że ok. 2035 roku most czeka “śmierć techniczna” i trzeba go plinko online będzie wyburzyć. Janusz Bohatkiewicz jest przewodniczącym Komitetów Technicznych ds. W Komitecie Technicznym „Environmental Sustainability in Road Infrastructure and Transport” oraz Grupie Zadaniowej „Road Design Standards”.
CMWP SDP w obronie „Gazety Polskiej Codziennie” pozwanej przez szefa ABW
Szczególną uwagę poświęca się długoterminowej realizacji systemu produkcyjnego MAN. Czynnikiem kluczowym są w nim znakomicie wykształceni pracownicy firmy. Zakład w Niepołomicach został czterokrotnie wyróżniony certyfikatem „TOP Employers Polska“. Za nami piąta edycja corocznego konkursu corocznego konkursu „Architectural Thesis Award”.
Rozstrzygnięcie konkursu Krakowskiego Oddziału Towarzystwa Urbanistów Polskich na najlepsze prace dyplomowe z zakresu urbanistyki, planowania przestrzennego i architektury krajobrazu odbyło się w ramach 100. Otwartego Forum Dyskusyjnego Urbanistów. Pierwsza edycja „Kościuszkonu” czyli hackathonu, organizowanego przez Wydział Informatyki i Telekomunikacji Politechniki Krakowskiej, odbędzie się w niedzielę i poniedziałek (5-6 marca) w Krakowie . Podczas trwającego bez przerwy 2-dniowego turnieju programistycznego studenci będą projektować aplikacje, które mają pomóc rozprawić się z popandemicznymi problemami społecznymi.
- Opracowany przez badaczki z PK hybrydowy nośnik substancji aktywnych zawiera polimery pochodzenia syntetycznego (tj. PVP, PEG) oraz nanocząstki złota (AuNPs), połączone z polimerem PHB.
- Wpłynęliśmy pierwsi na metę, wyprzedzając konkurencję na ostatnich metrach.
- Układ symulujący pracę sieci wodociągowej został zaprojektowany w taki sposób, aby umożliwiał zapoznanie się z wieloma trybami pracy tego typu mechanizmów pompowych.
- Paulina Krajewska, Joanna Waśko i inż.
Holenderskie tulipany na PK jako symbol współpracy w ramach STARS EU
Warto podkreślić, że każdy uczestnik programu ma swojego Mentora, który czuwać nad jego rozwojem. Członkowie Klubu organizują co roku spotkania, w których, poza stypendystami i przedstawicielami FNP, biorą udział zaproszeni goście specjalni i naukowcy uznawani za autorytety w swojej dziedzinie. Spotkania te są okazją do wzajemnego zaprezentowania swoich zainteresowań badawczych, dyskusji, nawiązywania przyjaźni. Potrzeby branży potwierdza Grzegorz Cyborowski, Koordynator Projektu Rozwojowego (energetyka jądrowa) Mostostalu Kraków.
Katedra Pojazdów Samochodowych WM PK uhonorowana Polską Nagrodą Inteligentnego Rozwoju
Warto dodać, że Franciszek Kwoczyński po I etapie nie od razu awansował do finału. Z udziału w wieńczącej konkurs rozgrywce zrezygnowały 2 osoby z grupy studentów, więc lista finalistów została uzupełniona o kolejne. Jedną z nich był właśnie Franciszek Kwoczyński. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło wyniki czwartej edycji konkursu „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”. Finansowe wsparcie na realizację 8 innowacyjnych projektów badawczych otrzymają w jego ramach m.in.
Sukcesy studentów automatyki i robotyki WM PK
Hugona Kołłątaja w Krakowie, obecnie wybrany na kadencję 2024–2028. Andrzej Szarata – od 2023 roku rektor Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki, obecnie wybrany na kadencję 2024–2028. Największą liczbą laureatów I stopnia mogą poszczycić się dwie szkoły. Jedną z nich jest II Liceum Ogólnokształcące im.